Radzić sobie ze stresem

Stres. 102 sprawdzone sposoby na stres – blog książkowy

Znajdź swój sposób na stres

Znajdź swój sposób na stres

Towarzyszy każdemu z nas, jest nieodłącznym elementem życia, trzeba sobie z nim radzić, aby osiągać mniej oraz bardziej ambitne cele. O czym mowa? O stresie. W najnowszej książce Beaty Pawlikowskiej Stres. 102 sprawdzone sposoby na stres ze sklepu Tania Książka można znaleźć gotowe i przetestowane metody radzenia sobie z tą emocją.

Ponad sto rozwiązań

Ze stresem należy sobie radzić w przemyślany i konstruktywny sposób. Nie wypierać problemu, ale stawać z nim oko w oko. Metodę trzeba dobrać do nas i do wyzwania, dlatego autorka podaje tak dużo przykładów. Inaczej warto postąpić w przypadku stresu związanego z wystąpieniem publicznym, kłopotami w związku niż wtedy, gdy zauważamy, że nadmiernie reagujemy na błahostki (np. stanie w korku). I te właśnie rady oparte na bogatym doświadczeniu autorki, bardzo konkretne, bliskie czytelnikowi, bo spotykane często, pozwalają na efektywną pracę ze stresem w naszym życiu. 

Całościowy obraz

Publikacja Beaty Pawlikowskiej jest wyjątkowa z kilku względów. Autorka przedstawia stres bardzo holistycznie. Zaznacza, że jest on naturalnym procesem i to od nas zależy czy będzie działał na naszą korzyść  czy wręcz przeciwnie, będzie utrudniał realizację naszych planów. Autorka podkreśla, że krótki stres jest wręcz nieodzowny, mobilizuje do podjęcia szybkiego działania i dopiero długotrwały oraz nasilony może być niebezpieczny. Wyjaśnia zjawisko, opisuje je dokładnie, ale przystępnie. Język wypowiedzi jest dostosowany do odbiorcy, który szuka rozwiązania. Sposoby na stres są podzielone na rozdziały, nazwane, co umożliwia korzystanie z publikacji w sposób ciągły bądź wybiórczy. Poradnik jest barwny ze względu na styl pisarski i na zawarte w nim ilustracje oraz linki.

Autorka

Beata Pawlikowska to podróżniczka, dziennikarka, tłumaczka, fotografka. Pisze od lat, co widać po ilości książek, ale i warsztacie. Wydaje publikacje podróżnicze (np. “Blondynka w dżungli”, “Blondynka u szamana”, “Poradnik Globtrotera, czyli Blondynka w podróży”, “Blondynka na Czarnym Lądzie”) oraz poradniki. Te ostatnie poświęca językom obcym (“Blondynka na językach”), rozwojowi osobistemu (np. “W dżungli życia”, “Teoria bezwzględności”, “Trening szczęścia”, “Jestem bogiem podświadomości”, “Wyszłam z niemocy i depresji ty też możesz”), a także zdrowemu żywieniu (np. “Jedz zdrowo i myśl pozytywnie”, “Na zdrowie. 15 przepisów na dobry początek”, cykl “W dżungli zdrowia”). W jej portfolio można znaleźć również beletrystykę (“Agnes w Wenecji”, “Baśnie dla dzieci i dla dorosłych”), autorski album fotografii (“Fotografuję Świat”) czy kalendarze (“Rok dobrych myśli”).

 

 

Sabina